NĂĽ kommer rosamlingene for OL-gjengen/eliten "tett som haggel.
Troppen var hjemme fra forrige samling i Portugal den 24. feb. og allerede 11. mars var de tilbake i Portugal for å samle nye km på vannet.
I perioden mellom samlingene er hovedbasen for fellestreningen Toppidrettsenteret. Det trenes mye på concept ergometeret med et stort volum første uken etter samlingen, mens det var noe mindre volum i uken før avreise. I tillegg til roergometere har det vært gjennomført 3 solide styrketreningsøkter.
Når troppen nå er tilbake i Portugal er de på den faste og kjente treningsbasen i Avis.
Hovedformålet med samlingen er å få gjennomført mange og solide økter i lagbåtene, både dobbelfirer og våre 2 dobbelscullere.
Johan er trygg på at han har satt den rette 2x med Olaf og Kjetil. Ved hjelp av Valery Kleshnew sine biomekaniske målinger skal teknikken optimaliseres gjennom samlingen. Det skal også testes ut om det blir Empacher eller Filippi båt som den nye dobbelen skal benytte gjennom OL-sesongen.
I tillegg til v åre 2 jenter Birgith og Marianne er både Bjørn Jostein og Kris Cato tilbake og i full trening.
Vi håper Nils Jakob finner sin plass i 4x og bidrar med erfaring og inspirasjon til å løfte laget opp et hakk fra i fjor. Det blir også nødvendig for å klare OL-kvalik.
Olaf rapporterer om strålende sol som skinner på en speilblank sjø og vårfornemmelsene brer seg i troppen. Dobbelfireren er i gang med solid samtrening og våre 2 doble føler hverandre på tennene. Dette lover bra.
Samlingen pågår fram til 24. mars, men Kjetil og Olaf blir i Avis ytterligere 4-5 dager for å få et større volum på 2x treningen.
Da ønskes både trenere og utøvere en fortsatt fin samlingen.
Hilsen Team Tufte Kjell Emblem
Team Tufte
Da er vi tilbake med en siste oppdatering ..
Les Mer [20.12.2020]
Team Tufte
Først og fremst har vi gleden av og meddele ..
Les Mer [25.11.2020]
Team Tufte
Innledningsvis mĂĽ vi gratulere Kristoffer, Kjetil og Maia,
Les Mer [29.10.2020]
Team Tufte
Omsider tyder alt pĂĽ at norske roere ..
Les Mer [29.9.2020]
Team Tufte
Den internasjonale konkurransesesongen fikk et stort løft ..
Les Mer [9.9.2020]
Team Tufte
Under gürsdagens morgenøkt tikket det inn en...
Les Mer [16.8.2020]
Team Tufte
Det var en flott morgenøkt pü à rungen i dag ..
Les Mer [17.7.2020]
Team Tufte
Da er vi tilbake med oppdatering fra Ă rungen..
Les Mer [20.6.2020]
Team Tufte
Solen skinte, fine roforhold og god stemning da ..
Les Mer [28.5.2020]
Team Tufte
Den lange veien mot neste ĂĽrs ...
Les Mer [9.4.2020]
Team Tufte
Hei igjen til en verden som mer eller mindre er snudd pĂĽ hode i disse Korona-tider..
Les Mer [16.3.2020]
Team Tufte
Nü er vüre aktive, trenere og støtteapparat inne ..
Les Mer [28.2.2020]