Da er vüre eliteutøvere, Nils Jakob, Kjetil, Are, Kristoffer og Olaf, i gang med ürets første treningsleir.
Dette er den tradisjonelle høydeleiren på det fantastisk flotte høydeplatået, Seiser Alm, i Nord Italia. Tale har hatt et lengre opphold i Australia rundt jul og nyttår og var derfor ikke aktuell for denne samlingen.
Erfaring viser at denne samlingen er den som gir et klart størst fysisk løft og den legger et svært godt grunnlag for den trening som skal gjennomføres utover vinteren og våren. Det er lagt opp til en treningsmengde i overkant av 30 timer og så langt har alle vært friske og raske og har kunnet gjennomføre alle planlagte økter. Værforholdene har vært bra med noe lett snøfall på enkelte av ettermiddagsøktene. Troppen bor som vanlig på Hotel Santner hvor de får svært godt stell med herlig mat som blir tilpasset troppens ønsker.
Den første uken hadde Olaf med seg familien og i tillegg var roernes gode treningskamerat fra mange tidligere treningsleirer, gangeren Trond Nymark, tilstede. Som kanskje mange har lest av avisene har 6-7 av våre OL-uttatte langrennsutøvere lagt sine siste forberedelser før OL til nettopp Seiser Alm.
Johan og fysioterapeut Daniel reiste hjem fra Seiser Alm tirsdag. Johan skal bl.a. forberede Spesialtrenerforum til helgen. Olympiatoppens Eirik Veraas Larsen blir coach den siste uken og skal bl.a. gjennomføre de nødvendige lactatmålingene. Eirik er godt kjent i Seiser Alm fra mange tidligere samlinger her i høyden.
Team Tufte har bidratt økonomisk til at Norges Roforbund har kunnet gjennomføre denne samlingen og vi takker aller våre samarbeidspartnere som har muliggjort dette.
Hilsen Team Tufte Kjell Emblem
Team Tufte
Da er vi tilbake med en siste oppdatering ..
Les Mer [20.12.2020]
Team Tufte
Først og fremst har vi gleden av og meddele ..
Les Mer [25.11.2020]
Team Tufte
Innledningsvis mĂĽ vi gratulere Kristoffer, Kjetil og Maia,
Les Mer [29.10.2020]
Team Tufte
Omsider tyder alt pĂĽ at norske roere ..
Les Mer [29.9.2020]
Team Tufte
Den internasjonale konkurransesesongen fikk et stort løft ..
Les Mer [9.9.2020]
Team Tufte
Under gürsdagens morgenøkt tikket det inn en...
Les Mer [16.8.2020]
Team Tufte
Det var en flott morgenøkt pü à rungen i dag ..
Les Mer [17.7.2020]
Team Tufte
Da er vi tilbake med oppdatering fra Ă rungen..
Les Mer [20.6.2020]
Team Tufte
Solen skinte, fine roforhold og god stemning da ..
Les Mer [28.5.2020]
Team Tufte
Den lange veien mot neste ĂĽrs ...
Les Mer [9.4.2020]
Team Tufte
Hei igjen til en verden som mer eller mindre er snudd pĂĽ hode i disse Korona-tider..
Les Mer [16.3.2020]
Team Tufte
Nü er vüre aktive, trenere og støtteapparat inne ..
Les Mer [28.2.2020]